Make your own free website on Tripod.com

Pastaruoju metu Lietuvoje daugėja tiek prekybos tinklams priklausančių parduotuvių-salonų, tiek elektroninių parduotuvių, kuriuose prekiaujama santechnika. Vonios, klozetai, dušo kabinos, vandens maisytuvai, praustuvai – viskas, ko reikia namuose higienai palaikyti. Be vandens srove “varomų” santechnikos įrenginių juose gausu ir įvairių detalių, tarpinių, filtrų ir kitų priedų tinkamam santechnikos funkcionavimui. Žodžiu, pasirinkimas didelis ir paklausa tikrai patenkinama. Tačiau didėjant pasiūlai, visada sudėtingėja pasirinkimas.

 Dauguma rinkoje veikiančių santechnikos prekėmis prekiaujančių įmonių orientuojasi į vidutines pajamas gaunančius pirkėjus, todėl kainų skirtumai parduotuvėse dažniausiai įtakojami akcijų ar išpardavimų. Pavyzdžiui, vandens maisytuvai, atrodo, yra ne sezoninė prekė, tačiau ir per šias žiemos šventes buvo pastebima tendencija, kad vandens maisytuvai akcija yra ne toks ir retas šūkis. Dalis santechnika, o ypač – vandens maišytuvais prekiaujančių įmonių atstovauja tik tam tikro segmento produkcijos gamintojus, todėl jų pirkėjai yra aukštesnes pajamas gaunantys gyventojai. Pavyzdžiui, vandens maisytuvai oras firmos išsiskiria ne tik moderniu skandinavišku dizainu, bet ir du-tris kartus didesnėmis kainomis, todėl juos dažnai galima rasti ir įgaliotų atstovų salonuose šalia kitų atstovaujamų gamintojų prekių. Panašiai ir vandens maisytuvai hansgrohe firmos – jie taip pat yra gerokai brangesni nei vidurkis, tačiau dažniau sutinkami prekybos tinkluose.


 Tuo tarpu vidutinis pirkėjas eina ten, kur gali įsigyti bet kokių namams reikalingų prekių vienoje vietoje. Kas antram į galvą pirmiausiai ateina “vandens maisytuvai senukai”, nes didieji namams skirtų prekių tinklai, regis, ypatingi tuo, kad galima rasti viską iki mažiausios smulkmenos. Vandens maisytuvai paprastai būna santechnikos skyriuje ir pasirinkimu įtinka daugumos skoniui, nors galbūt ne visi kiekvieno gamintojo maišytuvų modeliai bus ekspozicijoje. Prekybos tinklai paprastai analizuoja pardavimus ir užsako tik populiaresnius modelius, todėl jei esate nusistatę pirkti tik būtent kurio nors gamintojo maišytuvus, derėtų užsukti į įgaliotų atstovų salonus.

Žinia, kad maisytuvai – tai įrenginiai, specialaus mechanizmo pagalba maišantys karštą ir vandenį prieš pateikimą vartotojui, todėl kažkokių stebuklų tikėtis neverta – visi maisytuvai veikia tuo pačiu principu. Skiriasi gamybai naudojamos medžiagos, darbo kokybė ir prekinis ženklas. Kainos atžvilgiu brangiausi yra skandinavų ir vokiečių gaminami vandens maisytuvai, pigiausi, ko gero, baltarusiški. Pastarieji nespindi ir savo dizainu, tačiau puikiai tinka vyresnės kartos žmonėms, kurie jaučia sentimentus tarybų sąjungai priklausiusių valstybių gamintojų produkcijai bei laiko ją patikima.

 Brangesnius maišytuvus perka, kaip minėta, aukštesnes pajamas gaunantys pirkėjai, dažniausiai jaunesni didmiesčių gyventojai. Didžioji dalis vartotojų priversti atsižvelgti į kainą, tačiau rūpinasi ir kokybe, o šį balansą tikisi rasti jau minėtuose prekybos tinkluose, dažnai skelbiančiuose akcijas vienoms ar kitoms prekėms.

 Vandens maisytuvai nėra pigus pirkinys. Turint omenyje, kad vidutiniškai kiekvieno pirkėjo namams reikia dviejų ar trijų maišytuvų, gali susidaryti gan apvali suma. Paprastai brangesni už virtuvinius, kainuojančius vidutiniškai nuo vieno šimto litų, vandens maisytuvai voniai, priklausomai nuo jų konkrečios paskirties – praustuvui ar dušui – kainuos kiekvienas po šimtą penkiasdešimt ar du šimtus litų. Suprantama, kainos labai apytikslės. Kiekvienas gali ieškoti ir rasti pigiau ar brangiau, laukti akcijų ar nieko nebojant įsigyti vos pristatytus iš prabangių salonų. Svarbiausia, kad jie būtų kokybiški ir tinkamai atliktų savo funkcijas bei nesipjautų su kitomis daugeliui svarbaus vonios kambario interjero detalėmis. Žinantys ko nori nesiblaškys ir laiko nešvaistys rinkdamiesi vieną ar kitą maišytuvą, taupūs ieškos geros prekės už geriausią kainą, o praktiški skirs bent porą popiečių įvertinti pasirinkimą skirtingose parduotuvėse ir rasti geriausią kainos ir kokybės santykį. Bei, žinoma, nepamirš maišytuvo garantijos.

 

vandens maisytuvai